Łukasz Kozak

5dr n. med. Łukasz Kozak

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2006 roku lekarz Oddziału Ortopedyczno – Urazowego z Chirurgią Kręgosłupa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. W latach 2001 – 2007 odbywał szkolenie specjalizacyjne w Klinice Ortopedii i Traumatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Obecnie pełni dyżury w Centrum Urazowym SPSK4 w Lublinie. W latach 2014 – 2016 Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej z Chirurgią Kręgosłupa SP ZOZ w Puławach. W latach 2012 – 2013 adiunkt w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Chełmie.

Odbył liczne kursy szkoleniowe w zakresie ortopedii i traumatologii, dotyczące w szczególności protezoplastyki stawów, artroskopii, leczenia niestabilności kolan i stawów barkowych, a także diagnostyki ultrasonograficznej schorzeń narządu ruchu. Bierze udział w wielu konferencjach naukowych
i szkoleniowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Autor licznych artykułów oraz tłumacz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Zajmuje się leczeniem urazów narządu ruchu oraz ich następstw, przeprowadza operacje artroskopowe stawów skokowych, kolanowych
i barkowych. Ponadto wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ręki i stopy. Przeprowadza operacje protezoplastyki stawów biodrowych z dostępów małoinwazyjnych, oszczędzających mięśnie obręczy biodrowej. W 2006 roku obronił pracę doktorską, dotyczącą jałowej martwicy bioder.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, pasjonat fitness,  zdrowego trybu życia i wakacji we Włoszech. Interesuje się m. in. muzyką poważną oraz historią Polski i świata.

 

Dodaj komentarz